KRYEFAQJA » 2017

Arkiva Vjetore: 2017

Rama: Qytetarët shqiptarë akses falas në shërbimin shëndetësor

Rama: Qytetarët shqiptarë akses falas në shërbimin shëndetësor

Kryeministri Edi Rama vazhdon të këmbënguli se nën qeverisjen e tij, shëndetësia shqiptare është histori suksesi. Të hënën, gjatë një takimi në Durrës ai tha se falë reformave të gjithë qytetarët shqiptarë kanë sot akses falas në shërbimin shëndetësor. “600 mijë shqiptarë të pasiguruar do të marrin ilaçet e rimbursueshme. …

Më shumë

Gjykata Administrative rrëzon Selamin

Gjykata Administrative rrëzon Selamin

Gjykata Administrative vendos të rrëzojë kërkesën për sigurimin e padisë për deputetin Shkëlqim Selami. Ai ju drejtua kësaj gjykate duke kërkuar shfuqizimin e vendimit të KQZ për heqjen e mandatit të deputetit, derisa çështja të përfundojë së shqyrtuari në themel. Avokati i tij mbrojtës, kërkoi pezullimin e vendimit, por gjykata …

Më shumë

“Sigma Interalbanian” sponsor gjeneral i Federatës Shqiptare të Tenisit

“Sigma Interalbanian” sponsor gjeneral i Federatës Shqiptare të Tenisit

Është nënshkruar të hënën në kryeqytet një marrëveshje bashkëpunimi midis Federatës Shqiptare të Tenisit dhe kompanisë së sigurimit “Sigma Interalbanian”, pjesë e “Vienna Insurance Group”. Kjo marrëveshje e bën këtë kompani sponsor gjeneral të kësaj Federate. Duke folur gjatë ceremonisë së nënshkrimit, Drejtori i Përgjithshëm i SIVIG-ut, Klajdi Çitozi, e …

Më shumë

SHBA, Trampi ende pa kabinet

SHBA, Trampi ende pa kabinet

Ndonëse kanë kaluar disa ditë që nga inaugurimi i  presidentit Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, ai ende nuk ka një kabinet qeverisës. Deri më tani, pjesë e administratës janë zyrtarisht Xhejms Mattis, i cili do të drejtojë Departamentin e Mbrojtjes si dhe John Kelly, i cili do të …

Më shumë

Haradinaj kritika në prag të bisedimeve Kosovë – Serbi

haradinaj, marrdheniet kosove serbi, rajoni

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Mustafa dhe presidentin Thaçi për vazhdimin e dialogut me Serbinë. Haradinaj në rrjetin social, Facebook, ka thënë se kryeministri Isa Mustafa dhe presidenti Hashim Thaçi, janë shndërruar në kukulla të Serbisë. “Përcaktimi i Hashim Thaçit e Isa Mustafës, …

Më shumë