KRYEFAQJA » 2017 » Janar

Arkiva Mujore: Janar 2017

Rusia dhe Turqia nisin ofensiva ajrore të përbashkëta kundër Shtetit Islamik

rusi, turqi, siri, sulme te perbashketa

Për herë të parë që prej nisjes së konfliktit të Sirisë, Rusia dhe Turqia kanë organizuar një ofensive ajrore të përbashkët, e cila ka patur si objektiv ekstremistët e Shtetit Islamik. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, Sergei Rudskoi, i cili u shpreh se bashkëpunimi kishte …

Më shumë

Porti Durrësit, Kosova së shpejti me zyrë doganore

Doganë e re për Kosovën në Durrës

Marrëveshja e mirëkuptimit për bashkëpunim për kadastrat fiskale mes Shqipërisë dhe Kosoves,  është nënshkruar nga ministrat e financave të dy vendeve. Për ministrin shqiptar të financave Arben Ahmetaj vendi ynë do të ndihmohet nga administrata e kosovës për kadastrën fiskale, cila do të jetë nën menaxhim tërësisht nga qeveria qendrore …

Më shumë

Kontributi i shqiptarëve në shpëtimin e hebrenjve në shkollat izraelite

valentina leskaj, izrael, vizite, hebrenj, shqiperia shpetoi hebrenjte, mesohet ne shkolla ,

Fëmijët izraelitë do të mësojnë në histori për kontributin e shqiptarëve në shpëtimin e hebrenjve gjatë luftës së Dytë Botërore. Hapi i ndërmarrë në vendin mik, është bërë i ditur gjatë vizitës së Nënkryetares së Kuvendit, Valentina Leskaj me rastin e “Ditës së Shqipërisë” në parlamentin izraelit. Zonja Leskaj, që …

Më shumë