Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PAPA FRANÇESKU VIZITON SHQIPERINE

TRUPI DHE SHENDETI
Nën drejtimin e mjekut Flamur Topi.
Më shumë
E HëNë - E PREMTE, ORA 09.00
JO VETEM KAFE
Mëngjesi vjen më këndshëm nëpërmjet programit \\\"Jo vetëm kafe\\\".
Më shumë

ÇDO Të SHTUNë, ORA 23.00
Gjithçka Shqip

Më shumë

LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, PROGRAMI DITOR, E DIEL  21 /09/2014

 


06:00 HIMNI
06:01 Lajme
06:03 Midis ritmit te kengeve te muzikes sone popullore
06:30 Midis ritmit te kengeve te muzikes sone te lehte
07:00 ZERI I AMERIKES NE SHQIP - LAJME
07:30-9:00 “TJETER MENGJES”
08:00 Edicioni kryesor i lajmeve
09:00-20:00 VIZITA E PAPA FRANCESKUT NE SHQIPERI
09:00 CEREMONIA E MIRESEARDHJES ne Aeroportin Nderkombetar “Nene Tereza” te Tiranes, ku do te pritet nga Kryeministri I Shqiperise
09:30 CEREMONIA E MIRESEARDHJES ne oborrin e Presidences
10:00 TAKIM ME AUTORITETET ne Sallen e Pritjes se Presidences- Fjalim i Atit te Shenjte
11:00 MESHA E SHENJTE ne Sheshin “Nene Tereza”
13:30 STUDIO DIALOG- -“Perendimi,orientimi yne historik”. Ne studio me gazetarin Anxhelo Xhacka, z.Ndricim Kulla,studiues,shkrimtar,botues,ndihmes i Presidentit te Republikes.
14:00 Ne diten nderkombetare te paqes- me misionaren e paqes dhe te dashurise, Nene Tereza- EMRA NE KUFI TE LEGJENDES
15:00 EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES
15:30 RRNO VETEM PER ME TREGUE- EP.4
16:00 TAKIM ME KRERET E BESIMEVE FETARE DHE KOMUNITETEVE TE KRISHTERA ne Universitetin Katolik “Zoja e Keshillit te mire”-Fjalim i Atit te Shenjte
17:00 KREMTIM I LUTJES SE MBREMESORES me meshtaret,seminaristet dhe levizjet laikale ne Katedralen e Shen Palit ne Tirane- Fjalim i Atit te Shenjte
18:30 TAKIM ME FEMIJET E QENDRES BETANIA dhe me nje perfaqesi personash te qendrave te tjera te bamiresise te Kishes ne Shqiperi-Fjalim i Atit te Shenjte
19:45 CEREMONIA E LARGIMIT ne Aeroportin Nderkombetar “Nene Tereza” te Tiranes
20:00 REVISTA INFORMATIVE E MBREMJES
22:00 EDICIONI I FUNDIT QENDROR I LAJMEVE
“VETJA TJETER”- uni ne kerkim te vetes tjeter...
00:00 LAJME
“Tinguj qe pasurojne shpirtin”
“UNE DHE BLUZI”