Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mirë se vjen!
Te hene - te premte, nga ora 7- 9
NGA E HëNA Në Të PREMTE
PARALEL
 Me Kozeta Kurtin      
Më shumë
NGA E HENA DERI TE PREMTEN
KOLOR
Me Erion Zeqirin      
Më shumë


TRUPI DHE SHENDETI
Nën drejtimin e mjekut Flamur Topi.
Më shumë

LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E MERKURE 17 DHJETOR 2014  
06:00    Himni    
06:01    Programi Ditor    
06:03    Kalendari i Botes Shqiptare    
06:05    Almanak    
06:06    LAJME    
6:08    Ritme nga muzika jone popullore    
6:30    Ritme nga muzika jone e lehte    
7:00    “MIRESEVJEN”- nje mengjes radioteleviziv me argumente dhe te ftuar.    
08:00   NJE DATE, NJE HISTORI, NJE KURIOZITET    Armand XHULI
9:15    “DITE TE MBARE”- mengjeseve tuaja...     Florian ZYKA
10:00    LAJME    
10:03    Spote promocionale    
10:15   “METROPOL”- Realitete, problematika, aktualitete te perditshmerise. Te ftuar ne studio,lidhje direkte, opinione, intervista, caste argetuese,muzike e zgjedhur. Kozeta HOXHA
10:15    Vijon”METROPOL”me: “DITA SOT”-ne Metropol.--Nga aktualiteti politik ne Kosove. Pritshmerite e Qeverise se re Mustafa. Ne studio me Mujo BUCPAPA Kozeta HOXHA
11:05    Vijon “METROPOL”me: “NE SKENAT DHE EKRANET TONA”- Aktualitete dhe protagoniste te Institucioneve tona Kulturore-artistike. Me regjisoren Alma Hoti per angazhimet e saj ne teater. Nga pergatitjet per Koncertin e Krishtlindjeve. Flasin Sokol Guga e Gridi Bici. Me regjisoren Rozi Kostani per premieren e shfaqjes ”Ne kerkim te daljes”te Albatros Rexhaj qe do te jepet se afermi. Alma SULAJ
12:05    Vijon “METROPOL”me: “TURIZMI,INDIVIDI,SHTETI”-Aktualitete dhe realitete te fushes se turizmit.(r).    Aferdita SELIMI
13:00    LAJME    
13:02    50’- mes ritmit te zgjedhur prej muzikes me te mire     Kozeta KURTI
14:00    LAJME    
14:02    Tinguj per ju-preferenca muzikore te degjuesit    Elda KOCI
14:30    “RRUZULLI MAGJIK”-Emision per femije         Klemi DYLGJERI
15:00    EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES    
15:30    GJITHÇKA SHQIP- gjithcka rreth prurjeve te reja dhe interpretime te degjuesit drejtpedrejte. Artemisa & Andri
16:30-18:00    “PA KUFIJ”-Nje program i drejteperdrejte, ne valen e perbashket: Radio TIRANA, Radio KOSOVA, Radio SHKUPI. Tema: ”Sistemi energjitik.Politikat per permiresimin e tij dhe projektet e perbashketa”. Ne sudion e Radio Tiranes me eksperte nga fusha e energjitikes dhe ekonomise. Driada HOXHA
18:00    EDICIONI INFORMATIV I PASDITES    
18:20   FAME DHE HITE- nga A-Zh enciklopedi per njerezit qe lane gjurme ne historine e njerezimit.    Freskida MILOTI
19:00    LAJME    
19:02    ‘MIQ TE MBREMJES’-Informacione,te ftuar,muzike,per te bere me te larmishme mbremjet tuaja.    Drilona NOKSHIQI
19:50    Radioperralla    
19:55    Kalendari i Botes Shqiptare    
20:00    REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES    
20:30    “VATER SHQIPTARE”-Tradite,zakone,ngjarje,protagoniste. At Agustini dhe misionaret e tij ne sherbim te qyteterimit. Me studiuesin Dilaver Baxhaku. Demir GJERGJI
22:00    EDICIONI I FUNDIT KRYESOR I LAJMEVE     
22:30    “PA KUFIJ”-Nje program i drejteperdrejte,ne valen e perbashket:Radio TIRANA,Radio KOSOVA,Radio SHKUPI. Tema: :” Sistemi energjitik.Politikat per permiresimin e tij dhe projektet e perbashketa”.®.    
00:00    LAJME    
TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN-album i muzikes klasike