Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Ka shumë mundësi që grabitja spektakolare ne Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas ditën e enjte, të kthehet në një përplasje mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme. Menjëherë pas ngjarjes prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla ka urdhëruar hetimin e zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit, duke …

Më shumë

Rama: “Arena Kombëtare” do të jetë ”një vlerë e shtuar”

Rama: "Arena Kombëtare" do të jetë një ”një vlerë të shtuar”

”Arena Kombetare” shtëpija e ardhshme e kuqezinjve, është vënë edhe një herë në qendër të vemendjes. Këshilli Kombëtar i Restaurimeve është mbledhur të premten për të vlerësuar projektin mbi restaurimin e fasadës së mbetur nga ish Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”, i shembur pak ditë më parë. “Nuk jemi para faktit …

Më shumë

Kryeministria: Rama nuk ka marrë pjesë në ndonjë organizim elektoral të Presidentit Obama

për blerjen e fotos në vitin 2012 me Obamën.

Zyra e shtypit e kryeministrit Rama ka reaguar të premten ndaj dekarates së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sipas së cilës zoti Rama ka paguar 80 mijë dollarë të paligjshëm për dalë në fotot me presidentin amerikan Obama.   “Duke shprehur keqardhjen për manipulimin mediatik dhe propagandën e baltës lidhur me …

Më shumë

Britani e Madhe, Tereza Mej, favorite per kreun e Konservatorëve dhe kryeministres

may

Ministrja e Brendshme e Britanisë Theresa May, e cila shpalli kandidaturën për të drejtuar Partinë Konservatore, po fiton gjithnjë e më shumë mbështetje. Mediat britanike shkruajnë se Theresa May ka marrë më shumë perkrahje nga deputetët konservatorë se sa 4 kandidatët e tjerë për postin e liderit të partisë dhe …

Më shumë

Putin: Efektet e daljes së Britanisë nga BE, do të ndjehen gjatë

Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se efekti traumatik i votimit në Britani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian do të ndjehet për një kohë të gjatë, megjithëse janë qetësuar trazirat në tregun global.“Rezultati i referendumit e ka tronditur tregun, por në aspektin afat-mesëm gjithçka do të rregullohet”, ka thënë …

Më shumë