KRYEFAQJA » Andia Tafa

Andia Tafa

Rusia dhe Turqia nisin ofensiva ajrore të përbashkëta kundër Shtetit Islamik

rusi, turqi, siri, sulme te perbashketa

Për herë të parë që prej nisjes së konfliktit të Sirisë, Rusia dhe Turqia kanë organizuar një ofensive ajrore të përbashkët, e cila ka patur si objektiv ekstremistët e Shtetit Islamik. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, Sergei Rudskoi, i cili u shpreh se bashkëpunimi kishte …

Më shumë

Shakira nderohet me çmim në Davos

shakira, cmimet vjetore, davos, zvicer, forumi ekonomik

Famën e tyre e shfrytëzojnë për një kauzë të mirë. Për këtë, Shakira, Forest Whitaker dhe Anne Sophie Mutter nderohen me çmime përtej muzikës. Në Davos të Zvicrës, Forumi Ekonomik Botëror iu ndau artistëve nga një çmim mirënjohjeje për kontributin e tyre në ceremoninë e 23-të të Crystal Awards. Këngëtarja …

Më shumë

Gjermeni: ALUIZNI për procedurat e legalizimit të ndërtesave me shtesa

aluzini, elbasan, eglantina gjermeni

Ministrja e Zhvillimit Urban Gjermeni, shoqëruar nga deputetja e zonës Kushi, kryebashkiaku i qytetit të Elbasanit, Qazim Sejdini, si dhe Drejtori i ALIUZNI-t të qytetit të Elbasanit, Maringlen Disha, zhvilluan një takim me banorë që kanë përfituar nga VKM “Për përcaktimin e rregullave të legalizimit të objekteve me leje ndërtimi, …

Më shumë

Tramp: Nato është e vjetruar!

trump, britania, dalja nga be, nato, interviste, presidenti shba

Presidenti i zgjedhur Donald Tramp ngjalli polemika e reagime të forta pas një interviste ku preku temat më të nxehta të sigurisë, NATON, Rusinë, terrorizmin emigracionin dhe daljen e Britanisë nga BE-ja. Duke folur për gazetën britanike Tajms dhe ate gjermane Bild, Trampi u shpreh: “E kam thënë prej kohësh …

Më shumë

PD: Plani rregullues i Tiranës, antikushtetues dhe cënon jetën e qytetarëve

plani rregullues i tiranes, keshilli bashkiak, pd,

Plani rregullues i Tiranës miratuar me votat e shumicës së Këshillit Bashkiak, konsiderohet nga të djathtët në këtë këshill sikundër drejtues departamentesh të Partisë Demokratike, si antikushtetues dhe cënues për cilësinë e jetës së qytetarëve. Në tryezën e mbajtur për këtë plan, miratuar në fund të dhjetorit 2016-të, ekpertë të …

Më shumë