KRYEFAQJA » Eda Belortaja

Eda Belortaja

Takimi Meta – Rama

rama-meta, folen pas seances plenare, Takimi Meta - Rama, politike

Para nisjes së seancës plenare shefi i qeverisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta zhvilluan një takim në kryesinë e kuvendit . Kryefjalë e takimit mendohet të ketë qenë kordinimi i koalicionit në seancën e sotme, por edhe zhvillimi i seancës së veçantë për mbajtjen e raundit të tretë për …

Më shumë

Merkel në parlament përballë daljes së Britanisë nga BE

MERKEL, Merkel në parlament, përballë daljes së Britanise , britania del nga BE

Në prag të takimit të 27 vendeve të Bashkimit Evropian në Bruksel të shtunën, kancelarja gjermane Angela Merkel informoi sot Bundestagun lidhur me strategjinë e Gjermanisë përballë daljes së Britanisë nga BE-ja. Kancelarja shpreson që, një pjesë e mirë e mesazhit të saj, të kapet nga politikanët përtej kanalit. Kancelarja …

Më shumë

Reagimet e Kosovës pas lirimit të shumëpritur të Haradinajt

anita, ramush haradinaj, Reagimet e Kosovës, pas lirimit, të shumëpritur, të Haradinajt

Lirimi i Ramush Haradinajt u prit me gëzim jo vetëm nga të pranishmit përpara gjykatës franceze, por edhe në mbarë Kosovën. Presidenti Hashim Thaçi, deklaroi: Edhe një herë u vërtetua se shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike. Lirimin …

Më shumë

Shkodër: Kryetarët e fshatrave nuk mbajnë përgjegjësi për kanabisin

Shkoder-kanabis-policia, Shkodër, Kryetarët e fshatrave, për kanabisin

Qarku Shkodër është një ndër qarqet më problematike sa i përket kultivimit të bimëve, por kryetarët e fshatrave nuk pranojnë të mbajnë përgjegjësi ligjore nëse kjo vepër penale zbulohet në territorin që ata administrojnë. Voltana Ademi, Kryetare e Bashkisë së Shkodrës thotë se : “Bashkia Shkodër kërkon të vazhdojnë kontrollet …

Më shumë

Balla replikon me Blushin

Balla, replikon, me Blushin, politike

Eksponenti socialist Taulant Balla ka replikuar me kreun e LIBRA-s, Ben Blushi, pas deklarimeve të këtij të fundit ku e fton Ilir Metën dhe Lulzim Bashën për të bashkuar votat për të rrëzuar qeverinë “Rama” me një mocion mosbesimi. Në reagimin e tij Balla thotë se Ben Blushi ose nuk …

Më shumë