KRYEFAQJA » Fatos Ahmati

Fatos Ahmati

Festa e Sulltani Novruzit, Nishani uron nga teqeja e Baba Aliut në Përmet

Festa e Sulltani Novruzit, Nishani uron nga teqeja e Baba Aliut në Përmet

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë në kremtimet e festës tradicionale të Sulltan Novruzit, duke uruar përzemërisht këtë ditë të shenjtë të besimtarëve bektashinj. Me këtë rast Presidenti i Republikës dekoroi me Titullin “Naim Frashëri” klerikun dhe udhëheqësin e shquar shpirtëror të bektashinjve, Baba Hekuran Nikollari …

Më shumë

Uashington, Bushati takohet me Stoltenberg: Të përmirësojmë mjedisin e sigurisë në rajon, në përgjigje të faktorëve destabilizues në Ballkanin Perëndimor

Uashington, Bushati takohet me Stoltenberg: Të përmirësojmë mjedisin e sigurisë në rajon, në përgjigje të faktorëve destabilizues në Ballkanin Perëndimor

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati është takuar në Uashington me  Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Sikurse njofton vetë zoti Bushati nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk, gjatë takimit që është zhvilluar në ambientet e Ambasadës shqiptare në Uashington, sekretari Stoltenberg i ka kushtuar vëmëndje të posaçme zhvillimeve të fundit …

Më shumë

Senati amerikan, riaktivizohet grupi mbështetës për çështjet shqiptare

Senati amerikan, riaktivizohet grupi mbështetës për çështjet shqiptare

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati, bëri të njohur riaktivizimin e grupit mbështetës për çështjet shqiptare në senatin amerikan. Zoti Bushati i cili gjendet për vizitë në SHBA e bëri të ditur këtë lajm pas takimeve me senatorët Peters nga Miçigani dhe Ernst nga Ajoua. Senatorët republikanë dhe demokratë,janë pjesë …

Më shumë

“The economist”: Bota rrezikon të përballet së shpejti me shterimin e ujit

"The economist": Bota rrezikon të përballet së shpejti me shterimin e ujit

Prestigjozja “The economist” në Ditën Ndërkombëtare të Ujit ngre alarmin se bota rrezikon të përballet së shpejti me shterimin e tij. Në një shkrim të posaçëm, studiuesit e “The economist” vlerësojnë se krizat më të mëdha të ujit do të vijnë prej keq menaxhimit të tij. Shqipëria edhe pse e …

Më shumë

“La gazzetta dello sport”, “Itali – Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

"La gazzetta dello sport", "Itali - Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë"

Prestigjozja italiane, “La gazzetta dello sport”  i ka kushtuar një artikull kryesor ndeshjes Itali-Shqipëri, duke vënë në dukje jo vetëm futbollin, por edhe marrëdhëniet midis dy popujve. Itali-Shqipëri, e programuar për t’u luajtur të premten më 24 mars në Palermo, nuk do të jetë një ndeshje si gjithë të tjerat. Jo …

Më shumë

Goditet një rrjet prostitucioni

Goditet një rrjet prostitucioni

Policia shqiptare njoftoi se ka goditur një rrjet prositucioni. Në ambjentet e një hoteli në Tiranë janë arrestuar 6 persona të cilët ofronin shërbime seksuale në grup me prostituta eskort, kundrejt pagesave nga 50 deri në 250 euro. Policia ka publikuar dhe pamjet e operacionit të koduar “Free Time”. Gjatë …

Më shumë