KRYEFAQJA » LAJME » Bota

Bota

Japoni, kapet peshkaqeni gojëmadh

Japoni, kapet peshkaqeni gojëmadh

Peshkatarët japonezë kanë kapur një lloj të rrallë peshkaqeni, i cili quhet peshkaqeni gojëmadh, për shkak të gojës gjigande. Peshkaqeni u kap i gjallë në rrjetat e peshkatarëve dhe iu dorëzua një kompanie që merret me zhytje nënujore. Peshkaqeni, 5 metra i gjatë u kap një kilometër larg bregut. Shkencëtarët …

Më shumë

Autoritetet shqiptare dënojnë sulmin terrorist në Mançester

Autoritetet e larta të shtetit shqiptar kanë shprehur ngushëllimet e tyre dhe mbështetjen e solidaritetin për pasojat e rënda të sulmit terrorist në Mançester. Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi publik, shpreh hidhërimin e thellë mbi viktimat e pafajshme dhe të plagosurit e shumtë. Në solidaritet …

Më shumë

Grupi i studentëve braktis fjalën e zëvendës presidentit amerikan Majk Pens

Grupi i studentëve, braktis fjalën e zëvendës presidentit, amerikan, Majk Pens, bota

Disa dhjetëra studentë dhe familjarë të tyre braktisën një ceremoni në Universitetin Notre Dame në shtetin Indiana, kur nënpresidenti amerikan, Majk Pens, nisi fjalimin. Studentet qe e shprehen ne kete menyre kundershtimin ishin pjese e mijëra të diplomoarve dhe të ftuarve në stadiumin e futbollit të universitetit. Ata u ngritën …

Më shumë

Dita e dytë e vizitës së presidentit amerikan në Arabinë Saudite

Presidenti amerikan Donald Tramp, në ditën e dytë të vizitës në Mbretërinë e Arabisë Saudite, u takua në qëndrën e samiteve ndërkombëtarë të Riadit me udhëheqësit e shteteve pjestare të këshillit të Gjirit Persik. Zoti Tramp bisedoi me udhëheqësit e Bahreinit, Kuvajtit, Omanit, Kararit, Arabisë Saduite dhe Emirateve të Bashkuara …

Më shumë