KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 4)

Bota

Tillerson: “Durimi strategjik i Amerikës ndaj Koresë së Veriut ka përfunduar”!

“Durimi strategjik i Amerikës ndaj Koresë së Veriut ka përfunduar”! Kjo ka qenë  deklarata e Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, gjatë një vizite në Korenë e Jugut. “Të gjitha opsionet janë në tavolinë dhe SHBA-ja po planifikon një sërë veprimesh të reja diplomatike dhe masash ekonomike”, tha ai. Koreja …

Më shumë