KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 30)

Ekonomi

Tarifa për rrugën e kombit, shoqëria civile protestë para ministrisë së transporteve

Aprovimi i dhënies me konçesion i rrugës Milot-Morinë, e njohur ndryshe si “Rruga e Kombit” nga ministria e transporteve, si dhe miratimi në parlament,  ka lënë të pakënaqur një pjesë të shoqërisë civile të cilët protestuan përpara godinës së ministrisë së transportve. Edhe pse të paktë në numër, më pak …

Më shumë

FA angazhohet në kontrollin dhe pastrimin e TAP

FA angazhohet në kontrollin dhe pastrimin e TAP

Kompania EOD (Explosive Ordnance Disposal) e Forcave të Armatosura Shqiptare, është angazhuar në kontrollin dhe pastrimin nga armatimet dhe municionet në territorin ku është parashikuar të ndërtohet TAP (Trans Adriatic Pipeline), njofton ATSH. Sipas saj në këtë operacion kompania EOD po përdorin pajisjet e fundit të teknologjisë. Kontrolli do të …

Më shumë

Pallatet tek liqeni, gjykata e lartë pezullon vazhdimin e ndërtimeve

Pallatet shumëkatëshe në ndërtim pranë digës së liqenit Artificial në kryeqytet nuk do të ndërtohen. Vendimi për pezullimin e ndërtimit është marrë nga Gjykata e Lartë, pas kërkesës së Bashkisë Tiranë. Në vendimin e Gjykatës së Apelit Administrativ, urdhërohej pezullimi i bllokimit të punimeve për ndërtimin e pallateve shumëkatëshe tek …

Më shumë