KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 105)

Rajoni

Gazi lotsjellës në kuvend, kryeprokurori kosovar kërkon paraqitjen e deputetëve

Kryeprokurori i Kosovës, Aleksandër Lumezi, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që kanë hedhur gaz lotsjellës gjatë seancave plenare, të paraqiten për t’u marrë në pyetje në prokurori, në të kundërt ka paralajmëruar arrestimin e tyre. Lajmi është bërë i ditur nga një e përditshme kosovare. Sipas gazetës, …

Më shumë

Zvizdiç dhe Vuçiç: Vendet e rajonit të bëjnë gjithçka që në Ballkan të mos ketë më luftë!

Zvizdiç dhe Vuçiç: Vendet e rajonit të bëjnë gjithçka që në Ballkan të mos ketë më luftë!

Kryeministri boshnjak, Denis Zvizdiç dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç deklaruan të mërkurën në Sarajevë se vendet e rajonit duhej të bënin gjithçka në mundësinë e tyre për të siguruar që Ballkani të mos përjetonte më luftra. ”Asnjë shtet i rajonit nuk po përgatit ndonjë konflikt të armatosur”, theksuan …

Më shumë