KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 2)

Rajoni

Rex Tillerson: Synimi i Amerikës është të shkatërrojë Shtetin Islamik

rex-tillerson, shkaterrimi i isis, shteti islamik i shkaterruar si qellim i shba, shba, politika e jashtme

Sekretari i Shtetit Rex Tillerson në hapje të takimit të Koalicionit Global kundër grupit ISIS ku marrin pjesë ministrat e jashtëm të 68 vendeve, ka deklaruar se synimi i Amerikës është të shkatërrojë përfundimisht të ashtuquajturin Shtet Islamik. Në fjalën e tij Tillerson, u shpreh se shkatërrimi i ISIS ishte …

Më shumë

Parandalimi dhe rehabilitimi i të kthyerve nga rajonet e luftës, sfida për vendet Ballkanit

Parandalimi dhe rehabilitimi i të kthyerve nga rajonet e luftës, sfida për vendet Ballkanit

Takimi i tretë i rregullt i Europës Juglindore (EJL) pikë fokale kombëtare (PFK) për luftën ndaj radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm (CVE) dhe luftëtarët e huaj terroriste, u mbajt të mërkurën në Shkup. Takimi është organizuar nga Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (KBR), me mbështetjen e Ministrisë së Punëve të Jashtme …

Më shumë

Debati presidencial në Francë

debati presidencial, france, bota

Ndërsa Franca shkon drejt zgjedhjeve presidenciale, kandidatët për kreun e ‘Champs Elysee’ zhvilluan debatin e parë televiziv. Siguria, emigracioni, feja ishin pikat kryesore ku kandidatja e Frontit Nacional Le Pen, socialisti Benoit Hamon, kandidati i qendrës së djathtë Fillon, Jean-Luc Mélenchon i së majtës alternative dhe lideri i qendrës Emmanuel …

Më shumë