KRYEFAQJA » LAJME » Rajoni (Faqe 20)

Rajoni

Mustafa – Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Mustafa - Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Prishtinë një takim me Kryeministrin Isa Mustafa. Sipas njoftimeve zyrtare, biseda u përqëndrua në zhvillimet në Kosovë e rajon dhe avancimin e axhendës së bashkëpunimit mes dy vendeve në fokusin edhe të sfidave të përbashkëta. Dy Kryeministrat vlerësuan nivelin e bashkëpunimit dhe theksuan nevojën e vazhdimit të adresimit …

Më shumë

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Kosovë një takim me Kryetarin e Komunës së Prishtinës, zotin Shpend Ahmeti, njëkohësisht përfaqësues i Lëvizjes “Vetëvendosja”. Kryetari i Komunës së Prishtinës Ahmeti shprehu kënaqësinë për vizitën e Kryeministrit Rama, edhe për faktin e shkëmbimit të eksperiencës së gjatë që Kryeministri Rama ofron si ish …

Më shumë

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në Prishtinë, Kosovë. Kryeministri Rama u takua me nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini dhe përfaqësues të tjerë të kësaj force politike. Biseda u fokusua në ecurinë e procesit që po zhvillohet në Francë ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush …

Më shumë

Bruksel, përfundon pa sukses takimi Kosovë-Serbi

Bruksel, përfundon pa sukse takimi Kosovë-Serbi

Takimi i natës të së mërkurës mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë ku morën pjesë përfaqësuesit më të lartë dy të vendeve, presidentët Hashim Thaçi dhe Tomisllav Nikolic, dhe kryeministrat Isa Mustafa e Aleksandar Vuçic, përfundoi pa asnjë përparim e marrëveshje. Përveç takimeve dypalëshe me ndërmjetësuesen e Bashkimit Evropian në …

Më shumë