KRYEFAQJA » LAJME » Sport

Sport

Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

JAVA 11   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 02.12.2016 14:00 * Tërbuni – Beslidhja 0 – 2 03.12.2016 14:00 Shënkolli – Burreli 1 – 0 03.12.2016 14:00 Adriatiku – Iliria 1 – 0 03.12.2016 14:00 Erzeni – Kastrioti 3 – 1 04.12.2016 14:00 * Besa – Kamza 0 – 2 * Në TVSH NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË …

Më shumë

Tirana dhe Partizani ndajnë nga një pikë

Tirana dhe Partizani ndajnë nga një pikë

JAVA 13   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 30.11.2016 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Skënderbeu 0 – 0 30.11.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Laçi 2 – 0 Dvornekoviç 33′, Emini 65′ 30.11.2016 Shkodër 17:00 Vllaznia – Korabi 3 – 0 Shtubina 23′, Bardulla 78′, Tafili 90’+1′ 30.11.2016 Durrës 17:00 Teuta – Flamurtari 1 – 2 Ribaj 39′ (1-0), Galica 70′ (1-1), Telushi 81′ (1-2) 01.12.2016 …

Më shumë

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Mungon vetëm zyrtarizimi, por vendimi tashmë është marrë: Kupa Amerikanojugore (e barazvlefshme me Ligën e Europës) do t’i jepet Shapekoenses, ashtu siç ka kërkuar Atletiko Nacional (Kolumbi), që ka përfshirë federatën amerikanojugore të futbollit, CONMEBOL. Por, kupa do të jepet zyrtarisht, njofton Globoesporte, vetëm pas 21 dhjetorit, pas mbledhjes së …

Më shumë

Ikja e energjisë shtyn derbin Tirana- Partizani

Ikja e energjisë shtyn derbin Tirana- Partizani

Vështirë se mund të imagjinohej një zhvillim i tillë i derbit kryeqytetas Tirana- Partizani cili po zhvillohej të enjten në Stadiumin “Selman Stërmasi” i vlefshëm për Kampionatin Kombëtar të Futbollit.  Ndërsa kishte hyrë në fazën përmbyllëse, kur takimi ishte 0-0,  në minutën e 63-të stadiumi u zhyt në errësirë. Tifozët …

Më shumë