KRYEFAQJA » LAJME » Sport

Sport

Skënderbeu barazon, afrohet Partizani

Skënderbeu barazon, afrohet Partizani

JAVA 8   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 22.10.2016 Tiranë 14:00 Korabi – Partizani 0 – 1 Ekuban 32′ 22.10.2016 Laç 14:00 Laçi – Flamurtari 1 – 1 Radovic 28′ (0-1), Lulaj 87′ (1-1) 22.10.2016 Korçë 17:00 Skënderbeu – Kukësi 0 – 0 23.10.2016 Gjirokastër 13:00 Luftëtari – Tirana ? – ? 23.10.2016 Shkodër 13:00 Vllaznia – Teuta ? – ?   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. …

Më shumë

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Futbolli shqiptar ka marrë një tjetër lajm të hidhur. Një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85, kapiten i Partizanit dhe kombëtares shqiptare Safet Berisha, është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Berisha do të mbahet mend si një lojtar i jashtëzakonshëm, veçanërisht në takimet historike të atyre viteve, …

Më shumë

Kategoria e Parë: Lushnja me pikë të plota pas fitores në Elbasan

Kategoria e Parë: Kamza dhe Lushnja me pikë të plota

JAVA 4   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 15.10.2016 14:00 Kamza – Erzeni 2 – 1 15.10.2016 14:30 Beslidhja – Adriatiku 2 – 0 15.10.2016 14:30 Shënkolli – Besa 2 – 0 15.10.2016 14:30 Iliria – Kastrioti 1 – 1 15.10.2016 14:30 Burreli – Tërbuni 1 – 0   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË 1. Kamza 4 4 …

Më shumë