KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 10)

Sport

Sot Kupa e Shqipërisë

Sot Kupa e Shqipërisë

Sot luhen takimet e raundit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Në orën 14.00 do të përballen Laçi-Skënderbeu dhe Vllaznia-Teuta, ndërsa në orën 17.00 luhen dy sfidat e tjera, Flamurtari-Besëlidhja dhe Tirana-Kukësi. Kupa e Shqipërisë është një trofe që të çon në takimet evropiane. Të gjitha skuadrat çerekfinaliste duan ta bëjnë …

Më shumë

Resuli për RTSH: Në Azerbajxhan do bëjmë maksimumin

Resuli për RTSH: Në Azerbajxhan do bëjmë maksimumin

Ndonëse kualifikimi i Shqipërisë për në fazën tjetër të Eliminatoreve të Kampionatit Evropian të Futbollit të Sallës ishte historik, për trajnerin e kuqezinjve, Erind Resuli, gjithçka ishte fryt i një pune disavjeçare. “Ne kishim kohë që përgatiteshim për këtë sukses, e ëndërronim pasi ishte eleminatorja e tretë që unë kisha …

Më shumë

Teuta mund 1-0 Tiranën në Niko Dovana

Teuta mund 1-0 Tiranën në Niko Dovana

JAVA 19   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 27.01.2017 Shkodër 18:00 Vllaznia – Kukësi 0 – 1 Pejic 84′ 28.01.2017 Gjirokastër 14:00 * Luftëtari – Partizani 2 – 0 Ramadani 44′ (penallti), Abazaj 65′ 28.01.2017 Tiranë 14:00 Korabi – Laçi 0 – 1 Lushkja 3′ 28.01.2017 Korçë 14:00 Skënderbeu – Flamurtari 1 – 0 Jashanica 86′ 28.01.2017 …

Më shumë