KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 3)

Sport

Futboll në RTSH

Futboll në RTSH

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit luan sot dy ndeshjet e fundit të javës së saj të 29-të duke nisur nga ora 16:00. Në Gjirokastër Luftëtari pret Flamurtarin. Kjo sfidë vë përballë vendasit, që synojnë një vend në Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm, me vlonjatët, që po luftojnë …

Më shumë

PROMOVOHET RRETHI I 74-T ÇIKLISTIK I SHQIPËRISË

PROMOVOHET RRETHI I 74-T ÇIKLISTIK I SHQIPËRISË

Rrethi i 74-t Çiklistik i Shqipërisë ka nisur të enjten zyrtarisht rrugëtimin e tij, me një tryezë të rrumbullakët prezantimi me të gjithë aktorët pjesëmarrës në organizimin e tij. Sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Çiklizmit, Skënder Anxhaku, ky është rrethi i parë që zhvillohet në kuadër të kalendarit ndërkombëtar …

Më shumë

Revoltohen tifozët e Flamurtarit

Revoltohen, tifozët e Flamurtarit, flamurtari, tirana, futboll

Flamurtari ka humbur përballë Skënderbeut duke rrezikuar shumë qëndrimin në kategori. Ndeshja ka qenë e tensionuar dhe është ndërprerë disa herë nga gjyqtari I takimit, pas sharjeve në drejtim të tij. Pas takimit tifozët vlonjatë kanë nxjerrë lojtarët e tyre nga dhomat e zhveshjes, për të diskutuar për situatën. Ata …

Më shumë