KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 30)

Sport

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Futbolli shqiptar ka marrë një tjetër lajm të hidhur. Një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85, kapiten i Partizanit dhe kombëtares shqiptare Safet Berisha, është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Berisha do të mbahet mend si një lojtar i jashtëzakonshëm, veçanërisht në takimet historike të atyre viteve, …

Më shumë

Kategoria e Parë: Lushnja me pikë të plota pas fitores në Elbasan

Kategoria e Parë: Elbasani dhe Sopoti marrin nga një pikë

JAVA 4   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 15.10.2016 14:00 Kamza – Erzeni 2 – 1 15.10.2016 14:30 Beslidhja – Adriatiku 2 – 0 15.10.2016 14:30 Shënkolli – Besa 2 – 0 15.10.2016 14:30 Iliria – Kastrioti 1 – 1 15.10.2016 14:30 Burreli – Tërbuni 1 – 0   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË 1. Kamza 4 4 …

Më shumë

Partizani mund thellë Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e dytë

Partizani mund thellë Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e dytë

JAVA 7   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 16.10.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Korabi 2 – 0 Dvornekovic 17′, Pejic 89′ 16.10.2016 Tiranë 17:00 Tirana – Skënderbeu 2 – 1 Ndockyt 14′ (1-0), Nkounkou 50′ (2-0), Latifi 83′ (2-1) 17.10.2016 Shkodër 14:00 Vllaznia – Laçi 1 – 2 Shtubina 14′ (1-0), Toski 24′ (1-1), Taubate 70′ (1-2) 17.10.2016 Elbasan 17:00 Partizani – Flamurtari …

Më shumë

Basketbolli i Euroligës në RTSH

Basketbolli i Euroligës në RTSH

Euroliga në Basketboll për meshkuj ka dhuruar emocione për të gjithë të apasionuarit e këtij sporti. Nëpërmjet Televizionit Shqiptar, teleshikuesit kanë ndjekur të premten në mbrëmje, ndeshjen Baskonia-Efes e cila është mbyllur me fitoren minimale të skuadrës spanjolle 85-84. Një rekord ky për skuadrën spanjolle që fiton për herë të …

Më shumë

Partizani merr tre pikë të vlefshme në Laç

Partizani merr tre pikë të vlefshme në Laç

JAVA 6   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 12.10.2016 Peqin 14:00 Luftëtari – Vllaznia 1 – 1 Abazaj 10′ (1-0), Shtubina 23′ (1-1) 12.10.2016 Korçë 17:00 Skënderbeu – Teuta 1 – 0 Nimaga 90’+5′ 12.10.2016 Vlorë 17:00 Flamurtari – Kukësi 1 – 1 Berisha 24′ (1-0), Pejic 60′ (1-1) 12.10.2016 Tiranë 17:00 Korabi – Tirana 0 – 1 Muzaka 90’+1′ 13.10.2016 Laç 14:00 Laçi – …

Më shumë