KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 5)

Sport

Kukësi – Partizani dhe Tirana – Flamurtari me rrjeta të paprekura

Kukësi - Partizani dhe Tirana - Flamurtari me rrjeta të paprekura

JAVA 23   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 25.02.2017 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Laçi 1 – 1 Ramadani 14′ (1-0 penallti), Jonuzi 65′ (1-1) 25.02.2017 Durrës 14:00 Teuta – Korabi 1 – 0 Ribaj 55′ (penallti) 25.02.2017 Shkodër 17:00 Vllaznia – Skënderbeu 0 – 1 Latifi 68′ 26.02.2017 Kukës 14:00 * Kukësi – Partizani …

Më shumë

KUPA E SHQIPËRISË NË PESHËNGRITJE, FITON TIRANA

Është zhvilluar të premten në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” të Durrësit, Kupa e Shqipërisë në peshëngritje, ku, për meshkuj kanë marrë pjesë ekipet e Tiranës, Teutës, Shtërmeni, Vllaznia, Masglass, Skënderbeu, Apolonia, “Ymer Ferhati”, Tomori dhe Flamurtari. Kurse për femra kanë konkurruar Tirana, Elbasani, Skënderbeu dhe Partizani. Me 616 pikë …

Më shumë

Kotleben: Shqipëria me mjedis të mjaftueshëm për ndeshje ndërkombëtare të basketbollit

Shqipëria tanimë ka një mjedis të mjaftueshëm për ndeshje ndërkombëtare të basketbollit.

Federata Botëtore e Basketbollit, nëpërmjet përfaqësuesit të saj, Lubomir Kotleben ka kryer vëzhgimin e saj të përvitshëm edhe në Shqipëri, ku kryefjala ka qenë infrastruktura e lojërave me dorë. Zyrtari i FIBA-s ka vizituar sallën e re të Parkut Olimpik të Tiranës, duke e vlerësuar atë si një nismë të …

Më shumë

“Gladiatori Shqiptar 5” shpall kampionët në RTSH Sport

mma, sport, gladiatoret

Të mërkurën në mbrëmje është zhvilluar në kryeqytet edicioni i 5-të i Kampionatit Kombëtar të Ndeshjeve të Lira, të mbiquajtur ndryshe “Gladiatori Shqiptar 5”. Siç dihet ndeshjet e lira janë një disiplinë e Arteve Luftarake të Përziera, apo të njohur gjerësisht si MMA. Ky sport i veçantë përfshin në rregulloren …

Më shumë

VLLAZNIA FITON KUPËN E SHQIPËRISË NË FUTBOLL PËR FEMRA

Futbollin shqiptar i femrave ka dhënë të mërkurën trofeun e parë të këtij sezoni, duke kurorëzuar Vllazninë si fituese, për herë të 5-të të Kupës së Shqipërisë. Në finalen që u luajt në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, shkodranet kanë mposhtur …

Më shumë