KRYEFAQJA » LAJME » Teknologji

Teknologji

Samsung shprehet publikisht: Nëse keni këtë model fikeni menjëherë

galaxy, samsung, rrezik, kompania, alarm

“Samsung” në Korenë e Veriut ka dalë në një deklaratë urgjente duke u kërkuar të gjithë atyre të cilët kanë blerë “Galaxy Note 7” ta fikin menjëherë pasi ka një rrezikshmëri të lartë shpërthimi. “Samsung” gjithashtu bëri me dije që është ndaluar shitja e këtij produkti. Vetëm gjatë shtatorit “Samsung” tërhoqi nga …

Më shumë

Mercedez Benz zgjedh Shqipërinë për të promovuar makinat luksoze

mercedez benz, makina luksoze, promovim, shqiperi, teknologji

Një ndër firmat më prestigjoze automobilistike në botë, Mercedez Benz, ka zgjedhur Shqipërinë si një nga destinacionet ideale për të promovuar modelet e saj të reja për terrenet e vështira. Nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të Instagram, gjiganti gjerman e cilëson vendin tonë si një nga parajsat e mbarë Evropës. “Rrugë të paprekura dhe pamje që …

Më shumë

Anija kozmike e re e NASA-s do të bëjë fotografi reale të planeteve alienë

anija kozmike, forme luleje, e re, NASA, planetet aliene, foto

Laboratori I NASA-s “Jet Propilsion” lançoi një koncept në fiillim të kësaj jave për një anije kozmike të re në formë të lule-dielli që do të bëjë fotografi aktuale të planeteve jashtë sistemit tonë diellor. Ndërkohë që shkencëtarët kanë qenë në gjendje për të zbuluar planete për vite me rradhë, bërja …

Më shumë