KRYEFAQJA » LAJME » Vendi

Vendi

Meta betohet si president: “Do t’i shërbej konsensusit, bashkëpunimit dhe gjithpërfshirjes”

Presidenti i ri shqiptar Ilir Meta, u betua të hënën para parlamentit shqiptar duke u zotuar se “Do t’i shërbej konsensusit, bashkëpunimit dhe gjithpërfshirjes dhe sidomos avancimit të reformave që e bëjnë vendin tonë më demokratik, më të begatë dhe më shumë europian”. Zoti Meta vjen në detyrën e lartë …

Më shumë

Veliaj: Monitorimin e gjendjes për parandalimin e zjarreve, të qëllimshëm apo jo

Është arritur të izolohet zjarri masiv në kodrat e Ibës në afërsi të Tiraneë. Shërbimi zjarrfikës, pushtetit vendor, Agjencisë së Parqeve, Ministria e Mbrojtjes dhe e Brendshme, banorëve dhe vullnetarëve, kanë bërë të mundur që aksioni të përfundojë me sukses. Kryebashkaku Vleiaj gjatë inspektimit në zonë, ka vlerësuar punën e …

Më shumë

Pas arrestimit të tre inspektorëve tatimorë, dorëhiqet drejtori Ervin Hoxha

ervin hoxha, tatimet, policia tatimore, edi rama, denoncimet

Pak pas arrestimit të 3 inspektorëve në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Tiranë, kreu i këtij institucioni Ervin Hoxha ka dhënë dorëheqjen. Ky vendim është i parevokueshëm dhe Hoxha ia ka komunikuar kryeministrit Edi Rama. “I nderuar zoti Kryeministër. Me cilësinë e Drejtorit të Hetimit Tatimor, ndiej përgjegjësinë time të …

Më shumë

Gjirokastër, prania e kabllove po dëmton imazhin e pazarit.

Kabllot e rrjeteve të shërbimeve të ndryshme në godinat karakteristike vazhdojnë të dëmtojnë imazhin arkitektonik të Pazarit të gurtë të Gjirokastrës. Sipas banorëve telat dhe kabllot në fasadat e godinave muzeale krijojnë një imazh negativ të qytetit për turistët. Aktualisht fasadat e godinave të gurta të Pazarit janë përfshirë në …

Më shumë