KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 2)

Vendi

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Rama nderohet me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit

Kryeministri Edi Rama u nderua nga Presidenti francez Fransua Holland me dekoratën e lartë të Komandantit të Urdhrit të Legjionit të Nderit. Ky dekorim krejt surprizë u krye jashtë kushteve normale të reciprocitetit, gjë shumë e rrallë në protokollin e Presidencës Franceze që në rastin e figurave shtetërore akordohet vetëm …

Më shumë

Futboll, kombëtarja kuqezi e femrave, përgatitet për paraeliminatoret e Evropianit

Futboll, kombëtarja kuqezi e femrave, përgatitet për paraeliminatoret e Evropianit

Kombëtarja kuqezi e futbollit të femrave ka nisur përgatitjet për grupin paraeliminator të Evropianit. Traineri Armir Grima ka shpallur listë e 22 futbollisteve të cilave do t’u besojë për këto 3 ndeshjeve, me greqinë, Maltën dhe Kosovën. Ai thotë se grupi është i vështirë, por do të synohet kualifikimi. “Objektivat …

Më shumë