KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 479)

Vendi

Krijuesi i “Autochthonous” nuk lejohet në “Elbasan Arena”

Krijuesi i "Autochthonous" nuk lejohet në "Elbasan Arena"

Ismail Morina, njeriu që ngriti dronin me flamurin me mbishkrimin “Autochthonous” tetorin e kaluar në Beograd, dhe që provokoi një stuhi në marrëdhëniet shqiptaro-serbe, nuk do të lejohet më 8 tetor në “Elbasan Arena”.  Sipas autoriteteve të futbollit shqiptar nëse ai do të tentojë të shkojë në stadium për derbin …

Më shumë

Ish ministri Tafaj : “Nuk mund të pranoj fushata apo vendime për “prerje kokash””

Ish ministri i arsimit shpallet i pafajshëm

Ish-Ministri i Arsimit në qeverinë Berisha, Myqerem Tafaj, aktualisht deputet i i PD në parlamentin shqiptar është akuzuar nga prokuroria për shpërdorim detyre. Prokuroria e ka çuar dosjen e tij në Gjykatën e Lartë. Ajo është e bindur se zoti Tafaj ka shpërdoruar detyrën duke vendosur hapjen në mënyrë të …

Më shumë

“Çështja ÇEZ”, kërkesa e PD mbështetet nga Meta, por Berisha abstenon

“Çështja ÇEZ”, kërkesa e PD mbështetet nga Meta, por Berisha abstenon

Pas një debati disa orësh parlamenti shqiptar nuk ka miratuar kërkesën e Partisë Demorkatike për të futur në punimet e tij me proçedurë të përshpejtuar projektligjin për hetimin ndërkombëtar të “Çështjes ÇEZ”. Pas kësaj nisma ligjore e demokratëve do të ndjeki proçedurën normale për diskutim dhe votim në parlament. Por …

Më shumë

Policia shqiptare në ethe për “Shqipëri- Serbi”

Policia shqiptare në ethe për “Shqipëri- Serbi”

Autoritetet shqiptare po i kushtojnë vemendje maksimale mbarëvajtjes së derbit ballkanik “Shqipëri- Serbi” i cili do të luhet më 8 tetor në “Elbasan Arena” në kuadrin e elimantoreve të Europianit 2016. Vetë ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vizituar të mërkurë Elbasanin ku është takuar me drejtuesit e policisë. Takimi …

Më shumë