KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 5)

Vendi

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Alarm: Pastroni depozitat e ujit

Pamjet e xhiruara në mënyrë amatore janë momentet e pastrimit të depozitave të ujit të një kompleksi pallatesh në rrugën Komuna e Parist. Administratori i këtij kompleksi pas marrjes së detyrës, ka vendosur të pastrojë depozitat. Por ai është tmerruar kur ka parë se çfarë llumi dhe papastërtish gjendeshin brenda …

Më shumë

Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia bashkëpunojnë për diversitetin mjedisor

Konferenca për diversitetin mjedisor, korab, shqiperi, kosove, maqedoni

Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia do të jenë përfituese të një fondi prej 250-mijë euro në kuadër të projektit rajonal për menaxhimin e Ekosistemit Ndërkufitar. Këtë fond do ta alokojë Ministria për Bashkëpunim Ekonomik e Gjemanisë, e cila promovoi në Tiranë, përmes Organizatës Gjermane të Zhvillimit -GIZ, projektin e diversitetit mjedisor. …

Më shumë

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në “Renzo Barbera”

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në "Renzo Barbera"

Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar ndjesë dhe ka dënuar me forcë ato që i ka cilësuar “akte të shëmtuara dhe aspak sportive” të ndodhura të premten në mbrëmje në stadiumin “Renzo Barbera”” gjatë takimit Itali- Shqipëri e vlefshme për eleminatoret e Rusi 2018. Sipas saj këto akte sollën ndërprerjen …

Më shumë

Rama opozitës: Harroni qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve, hajdeni të bisedojmë!

Rama opozitës: Harroni qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve, hajdeni të bisedojmë!

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur poshtë sërish kërkesën e PD për krijimin e një qeverie teknike, si dhe mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve të përgjithshme të 18 qershorit, ndërsa i ka bërë thirrje opozitës për dialog. Duke folur në komunikimin e përjavshëm në Fejsbuk, zoti Rama fillimisht …

Më shumë

Njohja e diplomave të shqiptarëve të Preshevës në Serbi, polemizojnë Basha me Ramën

diplomave për shqiptarët e Preshevës në Serbi,

Njohja e diplomave për shqiptarët e Preshevës në Serbi, ka qenë një tjetër rast për shkëmbim replikash mes kreut të opozitës dhe Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe kryeministrit socialist Edi Rama. Zoti Basha ndërsa ka pritur të dielën në çadrën e protestës disa të ardhur nga Lugina e Preshevës, u …

Më shumë

Rama: Opozita po shfrytëzon kompromisin që i ofruam për të penguar reformën në drejtësi

Rama: Opozita po shfrytëzon kompromision që i ofruan për të penguar reformën në drejtësi

Vettingu do të kryhet, pavarësisht se opozita po shfrytëzon kompromisin e ofruar gjatë hartimit të reformës, për ta bllokuar atë. Gjatë një bisede me disa pensionistë në një kafene të Tiranës, kryeministri Edi Rama u shpreh se megjithëse shumica i mundësoi kompromis opozitës në lidhje me këtë çështje, ata po …

Më shumë

Kumbaro: Gjirokastra, shumë shpejt një imazh i veçantë për turistët!

Kumbaro: Gjirokastra, shumë shpejt një imazh i veçantë për turistët!

Gjirokastra do të nxjerri shumë shpejt në dritë vlerat autoktone të këtij qyteti muze. Projekti më i fundit ai i rehabilitimit të fasadave të banesave, synon ti ktheje lagjet, banesat e vjetra, në stilin dhe arkitekturën origjinale. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka inspektuar nga afëri e ecurinë e punimeve. …

Më shumë