KRYEFAQJA » LAJME » Aksident me pasoja dy të plagosur në aksin rrugor Korçë–Pogradec

Aksident me pasoja dy të plagosur në aksin rrugor Korçë–Pogradec

Një aksident me pasojë dy të plagosur është shënuar pasdite në aksin rrugor Korçë – Pogradec. Policia e qarkut Korçë bën të ditur se në afërsi të urës të Bulgarecit ka dalë nga rruga automjeti tip benz me targa KO 8229 B me drejtues shtetasin E.Q e si pasojë janë aksidentuar shtetaset Valjeta Qylafi dhe vajza e saj 11 vjeçare me inicialet J.Q pasagjere në këtë mjet. Të dëmtuarat u transportuan në spitalin rajonal të Korçës për të marrë ndihmën e parë mjeksore. Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.