KRYEFAQJA » LAJME » BE i kujton Bashës dakordësinë me Hahn
BE i kujton Bashës dakordësinë me Hahn

BE i kujton Bashës dakordësinë me Hahn

Pas reagimit mjaftë të ashpër të ambasadës amerikane ndaj PD dhe liderit të saj Basha, ka reagur edhe zyra e delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë. Por tonet kanë qenë më të ulura. “Shpresojmë se dakordësia e Bashës që iu bë Komisionerit Hahn është ende e vlefshme në tërësinë e saj. Kjo është çështje kredibiliteti personal dhe politik” bëhet e ditur në reagim.