KRYEFAQJA » LAJME » Berisha priti sot në një takim ambasadoren e BE Vlahutin dhe Ambasadorin e SHBA LU

Berisha priti sot në një takim ambasadoren e BE Vlahutin dhe Ambasadorin e SHBA LU

Ish kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim ambasadoren e BE, Romana Vlahutin dhe Ambasadorin e SHBA Donald Lu. ‎Reforma në drejtësi dhe ecuria e saj ishte një ndër çështjet e diskutuara. Zoti Berisha rikonfirmoi mbështetjen e tij për reformën në drejtësi, si një proces jetik për shtetin ligjor në Shqipëri. Burime të brendshme thonë se në takim u diskutua gjeresisht mbi lidhjet e politikës me krimin në tërësi dhe lidhjet direkte të bandes së Emiliano Shullazit me drejtues të Policisë, qeverisë dhe institucioneve të tjera.