KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Bilanci i tërmetit në Kili: Tetë persona kanë vdekur
Bilanci i tërmetit në Kili: Tetë persona kanë vdekur

Bilanci i tërmetit në Kili: Tetë persona kanë vdekur

Tetë persona kanë humbur jetën në Kili si shkak i tërmetit që lëkundi vendin amerikanojugor. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm, Jorge Burgos.
Burgos bëri të ditur se një mbledhje urgjente e kabinetit qeveritar dhe e presidentes Michelle Bachelet do të organizohet sot në rajonin Kokimbo, ku ndodhej epiqendra e tërmetit dhe që rezulton të jetë zona më e goditur.
Lëkundja kishte një forcë prej 8,3 ballë sipas shkallës Rihter.