KRYEFAQJA » LAJME » Botërorit Rusi 2016, Kosova humbet me Turqinë
Botërorit Rusi 2016, Kosova humbet me Turqinë

Botërorit Rusi 2016, Kosova humbet me Turqinë

Kosova pësuar humbjen e tretë në takimet e grupit I për Eliminatoret e Botërorit Rusi 2018. Ekipi i kosovar u mund 2-0 nga Turqia. Ndonëse në pjesën e parë kosovarët luajtën shumë mirë, madje dhe me nje rast të pastër nga Rashica, në pjesën dytë gjithçka u shkatërrua që në fillim. Brenda katër minutash futbolistët shënuan dy gola me Yilmaz dhe Sen. Përpjekjet e lojtarëve të Kosovës nuk sollën asnjë rezultat, ndonëse  Muriqi  ka shënuart, por gjyqtari anësor ka sinjalizuar pozicion jashtë loje. Edhe më tej Kosova, ka vëm 1 pikë dhe mbetet në vendin e fundit në grupin I. Më 24 mars  Kosova do të luajë ndaj Islandës.