KRYEFAQJA » LAJME » Butrinti dhe Kevitani kualifikohen për në turin e parë
Butrinti dhe Kevitani kualifikohen për në turin e parë

Butrinti dhe Kevitani kualifikohen për në turin e parë

Turi Paraeleminator

Grupi A

Butrinti – Naftëtari 4-3

Grupi B

Ada – Kevitan 0-3 në tavolinë
Skuadra e Velipojës nuk paraqitet.

Turi i Parë

Grupi A

Butrinti – Skënderbeu
Tomori – Kukësi
Sopoti – Tirana
Turbina – Laçi
Shkumbini – Bylis
Elbasani – Luftetari
Dinamo – Pogradeci
Lushnja – Apolonia

Grupi B

Kevitan – Partizani
Shënkolli – Teuta
Mamurrasi – Vllaznia
Iliria – Flamurtari
Besa – Tërbuni
Kamza – Korabi
Burreli – Kastrioti
Erzeni – Beslidhja

Ndeshjet e vajtjjes luhen me datë 28.09.2016 në orën 16:00 ndërsa të kthimit me datë 05.10.2016 në orën 14:00.