KRYEFAQJA » LAJME » Cerrik, inagurohet fabrika e prodhimit të konfeksioneve
citytex, fabrike, ilir meta, lsi, inagurim

Cerrik, inagurohet fabrika e prodhimit të konfeksioneve

Në Cerrik u inagurua fabrika e prodhimit të konfeksioneve ku janë punësuar më shumë se 100 vajza dhe gra. Në inagurim mori pjesë kreu i lëvizjes socialiste për integrim, njëherësh kryetar i kuvendit Ilir Meta i cili tha se, për të ardhmen sfid mbetet kualifikimi dhe hapja e vendeve të reja të punës në mënyrë që çdo familje të ketë mundësi që të ecë e sigurt për të ardhmen.