KRYEFAQJA » LAJME » Çështja e përgjimeve, Basha kërkon largimin e Tahirit

Çështja e përgjimeve, Basha kërkon largimin e Tahirit

PD kërkoi të martën largimin e ministrit të brendshëm Saimir Tahiri nga detyra, dhe çuarjen deri në fund të hetimeve nga prokuroria për çështjen e përgjimeve. Deklarata  u bë nga kjreu i PD Lulzim Basha i cili e konsideroi zotin Tahiri si përgjegjës i këtij krimi shteteror.