KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Klinton rritet në sondazhe: 6 pikë sipas NBC dhe 5 pikë sipas CNN

Klinton rritet në sondazhe: 6 pikë sipas NBC dhe 5 pikë sipas CNN

Hillari Klinton ngjitet përsëri në sondazhe në garën zgjedhore për në Shtëpinë e Bardhë. Sipas një lajmi të ri të bërë publik nga televizioni amerikan NBC, ish-First Lady është gjashtë pikë në përqindje më lart se kundërshtari i saj republikan Donald Tramp duke arritur në 46% të pëlqimeve.

Edhe sondazhi i fundit i kanalit televiziv CNN, i bërë pak orë më parë, e jep kandidaten demokrate në rimëkëmbje. Hillari jepet në avantazh me pesë pikë në përqindje kundrejt businessman-it.