KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Davutoglu: Sulmet treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit
Davutoglu: Sulmet treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit

Davutoglu: Sulmet treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka reagur ashpër në lidhje me sulmet terrorist në Bruksel. “Dënoj sulmet të cilat kanë treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit në ngjarjen e ndodhur sot në orët e mëngjesit në Bruksel” citon zotin Davutoglu agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency. ”Gjithashtu dëshiroj të shpreh ngushëllimet për qeverinë dhe popullin belg si dhe shpreh ndjenjat e solidarizimit në emër të popullit tonë” është shprehur kryeministri turk. Vetë Turqia ka qenë muajt e fundit skenë e atentateve të shumta vdekjeprurëse, sidomos në Ankara dhe Stamboll.