KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Dimër i acartë në Shtetet e Bashkuara te Amerikës

Dimër i acartë në Shtetet e Bashkuara te Amerikës

Për të dytën ditë me radhë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, termometi shënon disa gradë nën zero dhe dimri ka sjellë reshje të dendura bore. Liqenet kanë ngrirë ndërsa në disa zona trashësia e deborës ka shkuar në një metër. Nga Indiana në Nju Jork, një varg shtetesh amerikane lajmërojnë për reshje rekorde dëbore. Si pasoje e akullit në rrugë, aksidentet kanë qene të shpeshta por pa viktima në njerëz.