KRYEFAQJA » LAJME » Duka : Viti 2016 është një vit historik për futbollin shqiptar
Duka : Viti 2016 është një vit historik për futbollin shqiptar

Duka : Viti 2016 është një vit historik për futbollin shqiptar

Viti 2016 është një vit historik për futbollin shqiptar, ka vlerësuar presidenti i FSHF Amando Duka, në mbledhjen vjetore të asamblesë që nisi të enjten në Tiranë. Ai i konsideroi paninë “Skenderbeu”-t në Kupat e Evropes dhe praninë e Kombëtares Kuq e Zi në Euro 2016, si dy kulmet historike të futbollit shqiptar. Kreu i FSHF u shpreh se pjesmarrja në europian është një vitrinë e futbollit shqiptar dhe e vetë Shqipërisë. (Vijon).