KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 » Euro 2016: Del Bosque, u dënuam nga gabimet tona
Euro 2016: Del Bosque, u dënuam nga gabimet tona

Euro 2016: Del Bosque, u dënuam nga gabimet tona

“Kemi kontrolluar lojën, ishte një ndeshje e barabartë. Kemi bërë gabime dhe kroatët na dënuan. Pra, jemi dënuar nga vetë gabimet tona”. Ky është komenti i trajnerit spanjol Vicente Del Bosque pas humbjes së lojëtarëve të tij kundër Kroacisë.

“Duhet të shkojmë më tej, keni marrë gjashtë pikë në grup, kemi pasur fatin që të ishim të parët por tani duhet të përgatitemi për ndeshjen me Italinë. Sigurisht që të luash me Italinë do të thotë se rruga e jonë ndërlikohet”.