KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 » EURO 2016, Kombëtarja kuqezi vijon përgatitjet në Francë
kombetarja-848x441

EURO 2016, Kombëtarja kuqezi vijon përgatitjet në Francë

Në pritje të verdikteve të grupeve të tjera, që do të përcaktojnë nëse Shqipëria do ta vazhdojë aventurën e saj në “Francë 2016”, Kombëtarja kuqezi vazhdon përgatitjet e saj dhe të hënën në mbrëmje, para mediave kanë dalë mesfushori Burim Kukeli dhe portieri Orges Shehi. Për mesfushorin shtatshkurtër, suksesi i kuqezinjve është mendësia e grupit.
Ndërsa gardiani i portës së Skënderbeut thekson se pjesa më e vështirë kaloi, me Kombëtaren që bëri detyrën në Francë.
Fitorja me Rumaninë e ka renditur Shqipërinë në vendin e tretë e grupit A, dhe kandidate për turin e 16-shes.