KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Fest ’55, publikohen emrat e konkurrentëve
Fest '55, publikohen emrat e konkurrentëve

Fest ’55, publikohen emrat e konkurrentëve

Organizatorët e Festivalit të 55-të Këngës në RTSH, publikuan të martë në mbrëmje 24 këngët pjesëmarrëse dhe autorët e tyre. Ato u përzgjodhën me kujdes mes shumë krijimesh që u ofruan për të marrë pjesë në këtë ngjarje jubilare të muzikës së lehtë shqiptare. Duke falenderuar të gjithë pjesmarrësit për angazhimin e tyre, organizatorët paraqitën këta konkurrentë:

1. Albulena Jashari
“Fjalët ia lë zemrës”
Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj
Teksti: Gerald Xhari

2. Classic Boys
“Dashuria për jetën”
Muzika: Endri Sina
Teksti: Saimir Braho

3. Dilan Reka
“Mos harro”
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi

4. Edea Demaliaj
“Besoj në ëndrra”
Muzika: Fabian Asllani
Teksti: Edea Demaliaj

5. Edona Vatoci
“Mirëmëngjës”
Muzika: Edona Vatoci
Teksti: Edona Vatoci

6. Elson Braha
“Edhe një herë”
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço

7. Erlind Zeraliu
“Dhimbja e gëzimit”
Muzika: Vasil Tole
Teksti: Fatos Arapi

8. Fabiola Agalliu & Agnesa Çavolli
“Shkon e vjen”
Muzika: Sokol Marsi
Teksti: Fabiola Agalliu

9. Festina Mejzini
“Atje lart”
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti

10. Flaka Krelani
“S’dua t’flas”
Muzika: Qëndrim Krelani
Teksti: Qëndrim Krelani

11. Franc Koruni
“Macka”
Muzika: Franc Koruni
Teksti: Franc Koruni

12. Genc Salihu
“Këtu”
Muzika: Genc Salihu
Teksti: Genc Salihu

13. Linda Halimi
“Bota”
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Gerald Xhari

14. Linda Rukaj
“Vija e lumit”
Muzika: Linda Rukaj
Teksti: Linda Rukaj

15. Lorela
“Me ty”
Muzika: Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska

16. LYNX
“Sot”
Muzika: LYNX
Teksti: LYNX

17. Luka & Serxhio Hajdini
“Koha plaket”
Muzika: Serxhio Hajdini
Teksti: Luka Hajdini

18. Neki Emra
“Dashuri dhe urrejtje”
Muzika: Neki Emra
Teksti: Albatros Rexha

19. Orges Toçe
“Shi diamantësh”
Muzika: Orges Toçe
Teksti: Orges Toçe

20. Rezarta Smaja
“Pse prite gjatë”
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Arsim Bujaku

21. Tiri
“Më zgjo”
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Sokol Marsi

22. Yll Limani
“Shiu”
Muzika: Yll Limani, Ilirjana Blakaj
Teksti: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

23. XUXI
“Metropol”
Muzika: Genti Lako
Teksti: Ana Gramo

24. Xhesika Polo
“Eva jam unë”
Muzika: Marko Polo
Teksti: Alex Seitaj