KRYEFAQJA » LAJME » Fillon sot kampionati i 78-të kombëtar i futbollit
Fillon sot kampionati i 78-të kombëtar i futbollit

Fillon sot kampionati i 78-të kombëtar i futbollit

Sot fillon sezoni i ri i kampionatit të Kategorisë Superiore 2016-2017. Ndeshja hapëse e kampionatit të 78-të fillon në Tiranë, në stadiumin Selman Stermasi, ku përballë njëra-tjetrës do të jenë Korabi, e cika merr pjesë për herë të parë në kategorinë më të lartë, dhe Laçi. Kjo ndeshje luhet në orën 16:00.

Ja dhe kalendari i plotë i javës së parë:

JAVA 1

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
07.09.2016 Tiranë 16:00 Korabi – Laçi ? – ?
07.09.2016 Korçë 19:00 Skënderbeu – Flamurtari ? – ?
07.09.2016 Elbasan 19:00 Partizani – Luftëtari ? – ?
07.09.2016 Durrës 19:00 Teuta – Tirana ? – ?
08.09.2016 Shkodër 19:00 Vllaznia – Kukësi ? – ?

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Vllaznia 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Partizani 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Tirana 0 0 0 0 0 0 0 0
4. Teuta 0 0 0 0 0 0 0 0
5. Skënderbeu 0 0 0 0 0 0 0 0
6. Kukësi 0 0 0 0 0 0 0 0
7. Korabi 0 0 0 0 0 0 0 0
8. Laçi 0 0 0 0 0 0 0 0
9. Flamurtari 0 0 0 0 0 0 0 0
10. Luftëtari 0 0 0 0 0 0 0 0