KRYEFAQJA » LAJME » Fitore të rëndësishme për Vllazninë dhe Luftëtarin
Kukësi fiton dhe arrin kreun e renditjes

Fitore të rëndësishme për Vllazninë dhe Luftëtarin

JAVA 8

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
22.10.2016 Tiranë 14:00 Korabi – Partizani 0 – 1
Ekuban 32′
22.10.2016 Laç 14:00 Laçi – Flamurtari 1 – 1
Radovic 28′ (0-1), Lulaj 87′ (1-1)
22.10.2016 Korçë 17:00 Skënderbeu – Kukësi 0 – 0
23.10.2016 Peqin 13:00 Luftëtari – Tirana 2 – 1
Fait 41′ (1-0), Taku 45′ (1-1), Bregu 57′ (2-1)
23.10.2016 Shkodër 13:00 Vllaznia – Teuta 1 – 0
Vrapi 41′

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Skënderbeu 8 6 1 1 11 3 8 19
2. Partizani 8 5 2 1 10 1 9 17
3. Kukësi 5 3 5 0 9 3 6 14
4. Tirana 8 3 4 1 9 5 4 13
5. Vllaznia 8 2 4 2 5 6 -1 10
6. Luftëtari 8 3 1 4 5 11 -6 10
7. Laçi 8 1 4 3 3 6 -3 7
8. Flamurtari 8 1 3 4 8 13 -5 6
9. Teuta 8 1 2 5 4 10 -6 5
10. Korabi 8 1 2 5 3 9 -6 5