KRYEFAQJA » LAJME » Formula 1: Shfaqet vetura e re Williams
Formula 1: Shfaqet vetura e re Williams

Formula 1: Shfaqet vetura e re Williams

Pas një sezoni jo të mirë në 2015-ën, Williams ka shumë besim në të porsalindurën FW38 për arritje më të mëdha. Vetura e re, që do të drejtohet nga pilotët e rikonfirmuar Felipe Massa dhe Valtteri Bottas, është paraqitur në selinë e Williams në Grove, por larg syve të të pamaturve. Dalja për herë të parë në pistë do të jetë javën tjetër me rastin e provave të Formulës 1 në Barcelonë.