KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Francë: Gjashtë adoleshentë vdesin në një aksident
Francë: Gjashtë adoleshente vdesin në një aksident

Francë: Gjashtë adoleshentë vdesin në një aksident

Një aksident ndërmjet një autobusi dhe një mjeti të rëndë ka shkaktuar vdekjen e gjashtë adoleshentë dhe është shkaktuar nga shkëputja e spondave të kamionit. Këtë e konfirmoi zëvendës sekretari i Transporteve Alain Vidalies.

Tragjedia ka ndodhur në Sharente Maritime në Roshfor (perëndim). Dje, në një përplasje të ngjashme në qendër të Francës, dy fëmijë 12 dhe 15 vjeç kanë mbetur të vdekur.