KRYEFAQJA » LAJME » Fundjava e skuadrave të grupeve të Ligës së Kampioneve
Fundjava e skuadrave të grupeve të Ligës së Kampioneve
EPA/JUAN HERRERO

Fundjava e skuadrave të grupeve të Ligës së Kampioneve

Tre gola për Luis Suárez dhe dy gola për Gareth Bale për sukseset në kampionat për Barcelonën dhe Realin e Madridit, në fundjavën në të cilën Juventusi luan ndeshjen e parë të kampionatit për këtë sezon të Serisë A me një fitore të nënshkruar nga argjentinasi Gonzalo Higuaín, që e fillon me gol të rëndësishëm këtë sezon.

Shumë gola në fundjavë për disa nga skuadrat e mëdha që do të jenë pjesëmarrëse në grupet e Ligës së Kampioneve si Barcelona, Reali i Madridit dhe Paris S.G., dhe Juventus që fitoi në shtëpi 2-1 me Fiorentinën.

Në Ligën Spanjole Luis Suárez shënon tre gola dhe Lionel Messi dy gola në fitoren e katalanasve 6-2 kundër Real Betis, ndërsa kampionët në fuqi të Ligës së Europës, Sevilja, kanë fituar 6-4 kundër Espanjolit, Gareth Bale shënon dy nga golat e fitores 3-0 të Realit të Madridit kundër Real Sociedadit.

Edhe polaku Robert Lewandowski ka shënuar tre gola në fitoren 5-0 të Bajernit të Mynihut në dëm të Jena-s në Kupën e Gjermanisë. Alexandre Lacazette shënoi dy gola që mundësuan fitoren e Lionit 2-0 kundër Kaen në Ligë 1. Ndërsa, në Angli, kampionët në fuqi, Lester Siti dhe Arsenali janë akoma duke pritur suksesin e parë pas barazimit 0-0 ndërmjet tyre të shtunën pasdite.