KRYEFAQJA » LAJME » Greqi, transportonin abetare dhe libra shqip, arrestohen dy shoferë
Librat shqip, gjykata greke dënon shoferët shqiptarë

Greqi, transportonin abetare dhe libra shqip, arrestohen dy shoferë

Dy shoferë të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë janë arrestuar në Greqi, nën akuzën për shpërndarje të materialeve propagandistike. Lajmi është dhënë nga autoritetet greke, sipas të cilëve arrestimi ishte bërë pasi në bordin e automjeteve të tyre ishin gjetur abetare dhe libra shqip. Ende nuk ka reagime nga pala shqiptare për këtë ngjarje.