KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Identifikohet sulmusi i i tretë mbi Bataklan
Identifikohet sulmusi i i tretë mbi Bataklan

Identifikohet sulmusi i i tretë mbi Bataklan

Policia franceze lajmëroi se ka identifikuar sulmuesin e tretë në sallën e koncerteve Bataklan gjatë sulmeve në Paris me 13 nentor. Ai është 23 vjecari francez, Fuad Mohamed Agad nga Strasburgu. Agad kishte udhëtuar drejt Sirisë në fund të 2013-tes në kuadër të një grupi të radikalizuar nga Strasburgu. Ai u identifikuar falë analizave të ADN-së dhe të një mesazhi që i erdhi së ëmës së tij nga Siria ku i thuhej se djali i saj ishte vrarë në Paris.