KRYEFAQJA » LAJME » IKMT-ja vazhdon me shembjet në Fier
Fier, shembet ndertesa, 3 kateshe, imkt-ja, aksion

IKMT-ja vazhdon me shembjet në Fier

 

Ispektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vijuar aksionin për prishjen e një ndërtese në qytetin e Fierit. Prishja e godinës 3 katëshe u bë pasi zihej një pjesë e mirë e hapsirës publike të shkollës 9 vjeçare. Kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor në Fier Hader Çako shprehet se kjo prishje është e paralajmëruar dhe brenda çdo parametri ligjor. Objekti ne fjalë shërbente si ambient ku zhvillohej aktiviteti i avokatisë dhe në disa ambjente të përshtatura, jepeshin mësime të gjuhëve të huaja .