KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Irak: 30 të vrarë nga autobombat në Mosul
Irak: 30 të vrarë nga autobombat në Mosul

Irak: 30 të vrarë nga autobombat në Mosul

Flet për të paktën 20 të vdekur, ndër të cilët shumë cifilë dhe punonjes humanitarë, bilanci i tre sulmeve me autobomba dhe goditje me murtaja në lagjet lindore të Mosulit, të marra nga forcat qeveritare në qytetin që vazhdon të kontrollohet nga ISIS.

Lajmi u bë i ditur nga televizioni mbarëarab Al Arabija që përsërit të dërguarin e vet në Mosul.