KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Irak: Të paktën 31 të vdekur, përkujtonin Hashuren
Irak: Të paktën 31 të vdekur, përkujtonin Hashuren

Irak: Të paktën 31 të vdekur, përkujtonin Hashuren

Të paktën 31 persona kanë vdekur dhe 61 të tjerë janë plagosur sot si rrjedhojë e një atentati në zonën Al-Shab të Bagdadit në Irak, ku një grup i madh besimtarësh shiitë përkujtonte ditën e Hashures, ose më saktë martirizimin e Imamit Hysen, nip i profetit Muhamet. Lajmin e kanë bërë të ditur burime të policisë irakiane dhe burime spitalore.