KRYEFAQJA » LAJME » Jahjaga nis konsultimet
Jahjaga: Jo akteve vandale, po gjuhës së dialogut!

Jahjaga nis konsultimet

Presidentja e Republikes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nis të hënën takimet me drejtuesit e partive politike parlamentare, ku do të diskutojë mbi tejkalimin e gjendjes së rënduar politike në vend. Deri tani pjesëmarrjen në këto takime e kanë konfirmuar kreu i LDK Isa Mustafa, kreu i PKD Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj nga AAK-ja. Në takimin mes liderëve politikë të Kosovës, sipas pritet të marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie.