KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Jemen: 11 të vdekur dhe 20 të plagosur në spitalin e MPK
Jemen: 11 të vdekur dhe 20 të plagosur në spitalin e MPK
EPA/YAHYA ARHAB

Jemen: 11 të vdekur dhe 20 të plagosur në spitalin e MPK

Ka shkuar në 11 të vdekur dhe 20 të plagosur bilanci i sulmit ajror që ka gotitur një spital të Mjekëve Pa Kufinj në veri të Jemenit.

Këtë e ka bërë të ditur e njëjta organizatë humanitare, duke saktësuar se spitali ndodhet pranë qytetit Sada, bastion i kryengritësve shiitë Huthi ku pak ditë më parë bombardimet e koalicionit që drejtohet nga sauditët kishin goditur një shkollë të mbushur me fëmijë.